E-devlet SSK SorgulamalarE devlet SSK Sorgulamar:  Gelişen teknoloji ile  sosyal güvenlik alanında da  son yıllarda bir çok yeniliğe  şahit olduk.  Bunların en başında da  e devlet üzerinden ssk sorgulaması yapabilmemiz.  Kişisel bilgilerin güvenliği gereği  son yıllarda  tüm ssk sorgulama işlemleri  e devlet sistemi üzerinden yapılmaya başlamıştır.

E devlet ssk sorgulaması yapmak için öncelikle  e devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir.  Bu şifreyi Ptt şubelerinden ücret larşılığında almanız mümkün.  Fakat  Bankalar ile  turkiye.gov.tr  nin yapmış olduğu anlaşmalar ile internet bamkacılığında kullandığınız  şifreler ile  sisteme girmeniz mümkün. Bunun için e devlet sistemine girip  sağ üst köşede bulunan sisteme giriş linkine tıklayıp daha sonra internet bankacılığı linkinden  giriş yapabilirsiniz.

e-devlet ssk sorgulama
e-devlet ssk sorgulama

 

E devlet ssk sorgulaması nasıl yapılır:   Sisteme girildiğinde  sol tarafta yer alan e hizmetler linkine tıklayarak  S harfi ile  sosyal güvenlik bölümünü buluyoruz.

 

Burdan  4a SSK   4b Bağkur  ve 4C Emekli sandığı yani memur ,  hangi kurumu sorgulamak istiyorsanız  o bölümdeki hizmet linkine  veya borç sorgulaması yapmak istiyordsanız  adınıza ait tüm ssk borçlarınızı ayrıca genel sağlık sigortası borçlarınızı sorgulayabilirsiniz.  İşgörmezlik raporu  ve memurlar için  emekilik başvurusu işlemlerini de yine bu bölümden yapmanız mümkün.

E devlet sisteminde bulunan diğer hizmetler bölümünde ise tedavi bilgileri sorgulama ve sağlık ile ilgili  bilgi ve belgeleri sorgulama yapmanız mümkün.Hakkında admin

Ayrıca bakınız

ssk prim

Ssk Primlerim Ödeniyor Mu?

Ssk Primlerim Ödeniyor Mu? SSK Primlerim Ödeniyor Mu? Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  4A kapsamında çalışan ...

Bir Cevap Yazın