Ssk Emekli Aylığı HesaplamaSsk Emekli Aylığı Hesaplama 

Ssk Emekli Aylığı Hesaplama;Ülkemizde vatandaşlarımızın emekli olabilmesi için yerine getirmesi gereken gün, prim ve yaş şartı devlet tarafından farklı statülere ve farklı koşullara göre kanunla belirlenmektedir.

8 Eylül 1999 tarihine kadar, kadınlar 38 erkekler ise 43 yaşında emekli olabiliyorlardı. O tarihten sonra emekli olabilme yaşı ve prim ödeme gün sayısı yükseltildi.

Kademeli olarak yükseltilen emeklilik yaşı, 1 Ocak 2048 tarihi itibariyle 65 olarak uygulanacak. Genel olarak günümüzde SSK’lı bayanlar 58 erkekler ise 60 yaşını doldurmuş olmaları durumunda emekli olabilecekler.

Sosyal Güvenli Kurumu (SGK)  SSK’lı vatandaşların emekli aylığı hesaplayabilmeleri olanağı sağlamıştır.

Ssk Emekli Aylığı Hesaplama
Ssk Emekli Aylığı Hesaplama

 

 

SSK’dan emekli olacak kişilerin bu uygulama ile emekli aylığının ne kadar olacağını öğrenmeleri mümkündür.

Emekli olduysanız ve maaşınızın ne kadar olduğunu merak ediyorsanız SGK´nın resmi sitesinde bu sorgulama için oluşturulmuş sayfayı ziyaret etmeniz gerekmektedir.

İşçi olarak SGK kurumuna ( SSK 4A ) bağlı giriş yaparak formu doğru bir şekilde doldurup sorgulama yaparak ve diğer yönergelere göre işlemlere devam ederek emekli maaşınızı hesaplayabilirsiniz.

Sayfamızın altındaki bağlantıya tıklayarak erişebileceğiniz SSK emeklilik aylığı hesaplama uygulamasında karşınıza çıkacak formda sizden bazı bilgileri girmeniz istenecektir. Bu bilgiler

  • TC kimlik numarası
  • SSK sicil numarası
  • Baba adı
  • Nüfus ili ve
  • Doğum tarihidir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak uygulamadaki gerekli bilgileri girip ve “hesapla butonuna tıklayarak SSK emekli aylığı hesaplamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

SSK emekli aylığı hesaplaması için

 

http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/Hakkında admin

Ayrıca bakınız

e-devlet ssk sorgulama

E-devlet SSK Sorgulamalar

E devlet SSK Sorgulamar:  Gelişen teknoloji ile  sosyal güvenlik alanında da  son yıllarda bir çok ...

Bir Cevap Yazın