SSK HİZMET DÖKÜMÜSSK Hizmet Dökümü

Sosyal güvenlik sisteminde emekliliğimizi hesaplamak için en önemli veri  ssk hizmet dökümü sorgulama dır.  ssk hizmet ve günlerimizi sorgulamak artık ssk sisteminden şifresiz olarak tc kimlik no ile e devlet şifresine gerek kalmadan yapabiliriz

Esgm Siztemine girdiğimizde  sorgulama ekranını açarak hem ssk prim ve günlerimizi hemde bağkur hizmetlerimizi sorgulamamız mümkün,  hizmet dökümü nasıl alınacağı  aşağıda detaylı anlatılmıştır.

TC. Emeki Sandığı ( Memur  4-C) , Bağkur ( 4-B Esnaf , İşveren , şirket ortağı) ve SSK ( Özel sektör çalışanı 4-A)  Tek Çatı altında SGK Olarak birleştirilmiştir.

SSK ve Bağkur’luların Hizmet Dökümlerine Sosyal Güvenlik Kurumunun Resmi Sitesi olan E-SGM Hizmet  veya  Ptt’den Şifre alarak E-Devlet’e girerek  TC Kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgilerinizle  Sgk’dan Şifresiz,  E-Devlet sisteminden Şifreli olarak Hizmet Dökümü  Sorgulaması yapabilirsiniz.

ssk hizmet dökümü
ssk hizmet dökümü

SSK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:  E-SGM sistemine girmek için  Google ve diğer arama motorlarından, SSK Hizmet, SGK Hizmet veya ESGM hizmet kelimeleri ile arama yaptığınızda ilk gelen sorguya tıkladığınızda  aşağıdaki gibi  giriş ekranı gelecektir.

Sisteme girildiğinde aşağıda resimde görüldüğü gibi bir ekran gelecektir.  Burada  sağ tarafta  Hizmet bilgisi linkine girdikten sonra  HİZMET BİLGİSİ 4-A yı seçerek  SSK Hizmet Bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sigorta Sorgulama yaptıktan sonra  İlk işe giriş ve işten çıkış bilgilerinizi  ve tüm SSK ve Tarım ssk çalışmalarınızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

1996 Yılı ve daha öncesi  3 aylık Bordro sistemi olduğu için aylık değilde 3 Aylık Olarak hizmet bilgilerinizi görebilir ve En altta  toplam priminizi ve  Adınıza yatan prim tutarını görmeniz mümkün, fakat prim tutarları sizin maaş toplamlarınızdır, yani ödenen prim değil.

SSK Primleriniz  Her ayın 23’ne kadar İş veren tarafından E-Bildirge sistemi ile SGK’ya bildirilmek zorundadır.  Yani  Mart ayı çalışmanız  Nisan 23 ne kadar sistemde gözükmesi gerekmektedir.  İş veren ister ödesin ister ödemesin bildirgeyi gönderdiği anda sizin ssk priminiz  yatmış olur.

SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA EKRANI

ssk hizmet dökümü
ssk hizmet dökümü

BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA EKRANI

 

bagkur hizmet dökümü
bagkur hizmet dökümü

Bağkur  Hizmet Dökümü Nasıl Alınır:  Bağ-Kur hizmet dökümüde tıpkı SGK Hizmet Dökümünde olduğu gibi E-SGM sistemine girmek için  Google ve diğer arama motorlarından, Bağkur Hizmet, t veya ESGM hizmet kelimeleri ile arama yaptığınızda ilk gelen sorguya tıkladığınızda  aşağıdaki gibi  giriş ekranı gelecektir

 

Sisteme girildiğinde aşağıda resimde görüldüğü gibi bir ekran gelecektir.  Burada  sağ tarafta  Hizmet bilgisi linkine girdikten sonra  HİZMET BİLGİSİ 4-B yı seçerek  bağkur  Hizmet Bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Bağkur hizmet bilgilerini kontrol ettiğimizde  SSK gibi  bir liste gelmeyecektir.  Sadece  Bağkur başlangıç tarihiniz, Bağkur Terk Tarihiniz ve Yıl –Ay-Gün olarak toplu şekilde Prim bilgileriniz gelecektir.

Örneğin :  10 Yıl  10 Ay 10 Gün    gibi

Burada Bağkur Prim Günü hesaplanırken yani bu bilgiyi  gün sayısı olarak hesaplarken dikkay etmemiz gereken en önemli  konu  ;   YIL=360 Gün Ay=30 Gün olarak hesap yapmamız gerekir

Üsteki Örneği açacak olur isek

10 Yıl X 360 Gün = 3.600 Gün

10 Ay X30 Gün=300 Gün

10 Gün=10 Gün

Toplam: 3.910 Gün yapar

Özellikle Hem SSK hemde Bağkur primi olanlar emeklilik zamanlarını hesaplarken bu şekilde yapmaları gerekmektedir.

SSK EMEKLİLİK  SORGULAMA

ssk emeklilik sorgulama
ssk emeklilik sorgulama

 

SSK YAŞTAN EMEKLİLİK SORGULAMA

ssk yaştan emeklilik sorgulama
ssk yaştan emeklilik sorgulama

SSK -BAĞKUR HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA EKRANI  ( YENİ SAYFADA AÇILIR)

EMEKLİLİK HESAPLAMA -SSK

EMEKLİLİK HESAPLAMA-BAĞKUR

EMEKLİLİK HESAPLAMA-MEMUR

 Hakkında admin

Ayrıca bakınız

e-devlet ssk sorgulama

E-devlet SSK Sorgulamalar

E devlet SSK Sorgulamar:  Gelişen teknoloji ile  sosyal güvenlik alanında da  son yıllarda bir çok ...