Ssk Prim Gün SayısıSsk Prim Gün Sayısı 

SSK Prim Gün Sayısı 4A kapsamında çalışan yani eski adıyla SSK’lı vatandaşlar prim ve gün sayılarını Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  tarafından uygulanan sorgulama sayfası ile internet üzerinden öğrenebilmektedirler.

Ayrıca SSK prim gün sayısını sorgulamak isteyen 4A kapsamındaki vatandaşlar e-devlet sistemi üzerinden de SSK prim gün ve sayısını sorgulayabilmektedirler.

Ancak vatandaşlar için bulunduğu aya ait prim ve gün sayılarını değil bir önceki aya ait prim ve gün sayılarını öğrenebilirler. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim ve gün sayılarını aylık olarak sisteme girmektedir.

Ayrıca yeni bir işe başlamış olan 4A’lı bir çalışan sigorta girişinin yapılıp yapılmadığını hemen göremeyebilir. Çünkü işveren ayın 1’inde işe başlamış olan bir çalışanının bildirimlerini bir sonraki ayın sonlarına doğru yapabilme süresi vardır.

SSK gün ve prim sayısı sorgulamasını SGK’nın resmi web sayfasından öğrenebilmeniz için yazımızın altında bulunan bağlantıya tıklayarak T.C. kimlik numarası, doğum ili, doğum yılı, kimliğinizin arkasında bulunan cilt numarası ve güvenlik kodunu doğru girip “Bilgileri Sorgula” yazısına tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfada üstte bulunan “HİZMET” sekmesinden  “4A Hizmet Bilgisi” tıklayarak SSK prim ve gün sayısı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ssk prim gün sayısı
ssk prim gün sayısı

SSK prim ve gün sayısı kontrolünü e-devletten sağlamak istiyorsanız e-devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer hala e-devlet şifrenize sahip değilseniz herhangi bir PTT şubesinden nüfus kimliğiniz ile 2TL karşılığında e-devlet şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumunda yine herhangi bir PTT şubesinden bu kez 4 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz. Yazımızın altındaki bağlantıya tıklayarak SSK prim ve gün sayısını öğrenebileceğiniz e-devlet sayfasına ulaşabilirsiniz. Ancak SSK prim ve gün sayısı sorgulayabilmeniz için sistem sizden giriş yapmanızı isteyecektir. Aşağıdaki bağlantıya tıkladığınızda açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet şifrenizi girmeniz durumunda “4A Hizmet Dökümü” adı altındaki sayfadan SSK prim ve gün sayısını öğrenebilirsiniz.

SSK prim ve gün sayısını ESGM’den öğrenmek için:

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/HizmetDokumu4A.action

SSK prim ve gün sayısını e-devletten öğrenmek için:

https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu

 Hakkında admin

Ayrıca bakınız

e-devlet ssk sorgulama

E-devlet SSK Sorgulamalar

E devlet SSK Sorgulamar:  Gelişen teknoloji ile  sosyal güvenlik alanında da  son yıllarda bir çok ...

Bir Cevap Yazın