SSK SORGULAMASSK Sorgulama

Sigortalılıkta  herkesin merak ettiği konulardan birisi  hizmet ve primlerinin ödenip ödenmediğini  öğrenmek için ssk sorgulama sını nasıl yapacağını öğrenmektir.  Bilindiği gibi  ssk sorgulama işlemleri  e-devlet veya  e-sgk üzerinden sorgulanmaktadır.  Aşağıdaki yazımızda  sorgulamanın nasıl yapılacağını anlatmaya çalıştık

SSK ve Bağkur’luların Hizmet Dökümlerine Sosyal Güvenlik Kurumunun Resmi Sitesi olan E-SGM Hizmet  veya  Ptt’den Şifre alarak E-Devlet’e girerek  TC Kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgilerinizle  Sgk’dan Şifresiz,  E-Devlet sisteminden Şifreli olarak Hizmet Dökümü  Sorgulaması yapabilirsiniz.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır:  E-SGM sistemine girmek için  Google ve diğer arama motorlarından, SSK Hizmet, SGK Hizmet veya ESGM hizmet kelimeleri ile arama yaptığınızda ilk gelen sorguya tıkladığınızda  aşağıdaki gibi  giriş ekranı gelecektir.

 


sorgulamalar.fw_-240x170Sisteme girildiğinde aşağıda resimde görüldüğü gibi bir ekran gelecektir.  Burada  sağ tarafta  Hizmet bilgisi linkine girdikten sonra  HİZMET BİLGİSİ 4-A yı seçerek  SGK SORGULAMA  Bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sigorta Sorgulama yaptıktan sonra  İlk işe giriş ve işten çıkış bilgilerinizi  ve tüm SSK ve Tarım ssk çalışmalarınızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

1996 Yılı ve daha öncesi  3 aylık Bordro sistemi olduğu için aylık değilde 3 Aylık Olarak hizmet bilgilerinizi görebilir ve En altta  toplam priminizi ve  Adınıza yatan prim tutarını görmeniz mümkün, fakat prim tutarları sizin maaş toplamlarınızdır, yani ödenen prim değil.

SSK Primleriniz  Her ayın 23’ne kadar İş veren tarafından E-Bildirge sistemi ile SGK’ya bildirilmek zorundadır.  Yani  Mart ayı çalışmanız  Nisan 23 ne kadar sistemde gözükmesi gerekmektedir.  İş veren ister ödesin ister ödemesin bildirgeyi gönderdiği anda sizin ssk priminiz  yatmış olur.

E-DEVLET ÜZERİNDEN SSK SORGULAMA

4-A SSK Çalışan E Devlet SSK Sorgulama

Hizmet akti ile bir işverene bağlı olarak çalışan işçiler e devlet den sorgulama yapabilirler.  Bur da Toplam prim gününüzü  , Hangi ay ne kadar prim yatmış  ve ne kadar tutarda yatmış  görebilirsiniz.

Sisteme Girdiğinizde aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bur da  E-Hizmetler Linkini tıklıyoruz  ve  oradan  S–  Yani Sosyal Güvenlik Linkini tıklamanız gerek  en son olarak da 4A Hizmet Dökümü  Linkini tıklamanız  yeterli

e-devlet ssk sorgulama

Sorgulamak İçin Tıklayınız 

 Hakkında admin

Ayrıca bakınız

e-devlet ssk sorgulama

E-devlet SSK Sorgulamalar

E devlet SSK Sorgulamar:  Gelişen teknoloji ile  sosyal güvenlik alanında da  son yıllarda bir çok ...

2 Yorumlar

  1. askerlik borçlanmasını ödedim ssk da çalışiorüm nezaman emekli olabilirim

  2. askerlik borçlanması eğer ilk tescil tarihinizden önce sigortanız yok ise emekliliğinizi bir yıl kadar daha erken emekli olabilirsiniz

Bir Cevap Yazın